Wtorek, 22 października 2019 o 19:30 – 21:30 Bar Vega

Śpiewające misy, gongi, elektronika i didgeridoo

Improwizowana muzyka kwartetu to spotkanie tradycji eksperymentu i muzyki klubowej

Transowa elektronika łączy się ze światem wibrujących brzmień śpiewających mis, gongów i didgeridoo. Elektronicznym bitom towarzyszą perkusjonalia,ludzki głos drumle i inne stare i nowe instrumenty z różnych zakątków świata. Przestrzeń gdzie kąpiel w dźwiękach spotyka się z klubowym misterium jednocześnie przynosząc uczestnikom relaks ,rozrywkę i całą gamę fizycznych i estetycznych doznań.

Maja Baczyńska – misy dźwiękowe, głos, perkusjonalia
Przemek Daniłowicz – gongi
Konrad Zientara „K’sadhu” – elektronika
Rafał ”Ruff”Libner – didjeridoo, drumle, fx …

Maja Baczyńska – autorka tekstów, reżyserka, muzyk. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (aktualnie doktorantka), Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Towarzystwa im. Mariana Sawy oraz Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych ZAPA. Stypendystka m.in. Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związków Artystów Wykonawców STOART oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Laureatka nagród poetyckich, teatralnych i filmowych. Autorka tekstów piosenek, a także tekstu do bajki symfonicznej Czarodziejska batuta (muz. Zuzanna Niedzielak), libretta do Pasji na 5 solistów, chór i orkiestrę Rafała Kłoczko oraz słów do utworów: Porcelanowa lalka Andrzeja Borzyma jr, Liść Tomasza Jakuba Opałki, Hydrologia Adriana Robaka i in. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie muzycznym Presto oraz redaktor naczelna Presto filmowego. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries. Jej filmy były pokazywane w kraju i za granicą, a także emitowane w telewizji (m.in. Kilka pytań o słyszenie świata z cyklu Portrety kompozytorów, Prawykonanie x 3, Miła, padnij!, Suita warszawska II: Warsaw Music). Prowadzi również działalność koncertową, radiową, pedagogiczną i wydawniczą. Interesuje się również śpiewem tradycyjnym i użyciem wibracji mis „tybetańskich” w terapii. Koncertuje w ramach projektów poetycko-muzycznych w duecie z Iwoną Jędruch, a także m.in. z: ALUEI, Piotrem Dąbrowskim, Andrzejem Rejmanem, Damiango Zielińskim, Agą Sobczak, Wojciechem Lubertowiczem i Konradem Zientarą. Autorka spektakli synkretycznych: Czas Dziwnotworów (we współpracy z Jeunesses Musicales PLDziwnotwór i Motyl i wilk.

Przemek Daniłowicz – gitarzysta, producent, kompozytor, realizator dźwięku. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary jazzowej i fortepianu. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na wydziale realizacji dźwięku. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami (m.in. z Andrzejem Wajdą Tomaszem Stańko,Zbigniewem Libera, Joelem Gripem, Eve Risser, Yuko Oshima, Niklas Barno, Seiko Fukushimą). Jest właścicielem studia muzycznego Silent Production. Zajmuje się miksowaniem i masteringiem. Tworzy muzykę do filmów i innych form audiowizualnych, ponadto realizuje dźwięk w postprodukcji i na planach filmowych. Komponuje i gra muzykę z pogranicza jazzu, elektroniki, muzyki eksperymentalnej, improwizowanej, również muzykę etno, wykorzystując nowatorskie techniki. Pasjonuje się kolekcjonowaniem i grą na instrumentach etnicznych np. gong, saz, ocean drum, udu i wiele innych.

Konrad Zientara „K’sadhu” – artysta multimedialny, architekt i wynalazca pracujący z powietrzem – ze światłem, z dźwiękiem, z kształtem i z przestrzenią. Artysta związany z Kolonią Artystów w Stoczni Gdańskiej. Współtwórca architektoniczno-dizajnerskiego tandemu MRKK, grupy twórczego nieładu – Niezależny Związek Bardzo Artystów NieZBA, zespołów Zwischenwald, Noise Café, Pravda i innych, założyciel studia i warsztatu muzycznego Squid Sound System, w ramach którego tworzy autorskie instrumenty elektroniczne oraz nagłaśnia i obsługuje wydarzenia muzyczno-performatywne.

Rafał “Ruff” Libner
Muzyk, podróżnik, dźwiękowiec i autor tekstów. Na didjeridoo gra od 1998 roku.Współtwórca Radio Samsara, Nell’ Ambientes i Balanda Didjeridoo Duo. Współpracował z krakowskim “Teatrem Starym” grając w spektaklu “Factory 2” Krystiana Lupy, Storia Theurgica Dynamic Multimedia Project, Gadającą Tykwą, Magic Carpathians, “Studnią O”; podczas licznych pobytów w Nepalu koncertował i nagrywał z Shyam Nepali Group.
– kwiecień 2005 – Nowa Tradycja – nagroda solowa dla instrumentalisty
– grudzień 2007 – Mikołajki Folkowe, Lublin (I nagroda w konkursie Scena Otwarta dla Nell’ Ambientes i Gadającej Tykwy)
Od 2016 pełni funkcję prezesa w stowarzyszeniu “Didjeridoo.PL”, Współorganizator Festiwalu Didgeridoo “Dźwięki z Korzenia”.Solowo występuje jako:Travelling Didjeridoo – audio wizualny show łączący wykonywaną na żywo muzykę didgeridoo z powstającymi podczas azjatyckich podróży filmami.oraz Soundbreathing Electro Acoustic Didgeridoo Soundscape – czyli Oddychanie Dźwiękiem Didgeridoo – cykl łączący chillout, kąpiel w dźwiękach didgeridoo, medytację z muzyką na żywo oraz elementy masażu dźwiękiem.

Baczyńska Daniłowicz Zientara Libner